Kişisel Evrim

KİŞİSEL EVRİM

KİŞİSEL EVRİM

‘’Evde ne yapılır ki?’’

2020 senesine girdiğimizden beri türlü türlü felaketle yüzleştik. Gerek dünya çapında, gerekse ülkemizde daha önce yaşanmayan, yaşansa bile bu denli şiddetli olmayan vakalarla karşılaştık. Biliyorum, hepimiz için zorlu geçen bu süreçte iyimser olmak ve olumlu düşünmek bir hayli zor. Psikolojik açıdan gergin ve stresli hissettiğimiz bu günlerde, kendimizi telkin etmek ve bir nebze de olsa olumlu düşünmek inanın hepimize çok iyi gelecektir.  Özellikle kendin için bunu yapmalısın! Bu kriz sürecini fırsata çevirmek senin elinde. Gerek fiziksel, gerek psikolojik açıdan kendini geliştirebilirsin. Buna ‘’Kişisel Evrim’’ adını verelim  ve bu süreçte kendini en iyi versiyonuna, yıllarca hayal ettiğin sen’e, dönüştürebilirsin. Uzun zamandır yoğunluktan şikayet edip ertelediğin aktiviteleri yapmanın tam zamanı!

Kişisel Evrim
Kişisel Evrim

‘’Evde ne yapılır ki?’’ dediğinizi duyar gibiyim ama emin olun evde yapılacak onca şey var ki bir süre sonra 24 saat yetersiz kalacaktır. Şimdi gelin hep birlikte bu sorunun muhtemel cevaplarına bakalım.

Biliyorum, çok klişe bir cevap ama kitap okuyabilirsiniz. Evdeki kitaplığınıza bir göz atın ve okunmayı bekleyen kitapları ayrı bir bölüme alın. Günlük/haftalık hedefler belirleyerek aylardır kitaplığınızda okunmayı bekleyen bu kitapları okuyun. Hem kişisel evriminize hem de bilişsel gelişiminize mükemmel katkısı olacaktır!

Bir diğer kişisel evrim hareketi de daha önce büyük bir hevesle aldığınız ve sadece ilk hafta, bilemediniz bir ay,  uğraştığınız ve sonra kutusunda onu ebedi yalnızlığa ittiğiniz enstrümanı tekrardan hayata döndürmek olabilir! Peki ama nasıl yapacağım bunu? Çok basit, eğer evinizde internet erişiminiz varsa evinizi, hatta odanızı, sanat okulunun bir sınıfına çevirebilirsiniz! Ne duruyorsun haydi bir an önce başla! Birkaç haftasonra belki de en sevdiğin parçayı sen çalıyor olacaksın, parçayı seslendirmek de bonusu. 😀

Bu ve bunun gibi pek çok aktiviteyi evde rahatlıkla yapabiliriz. Hepsini detaylandırıp daha fazla bunaltmadan aşağıya bir öneri listesi şeklinde birtakım aktiviteleri sırlayacağım. Umarım bu süreç senin en ‘’harika’’ versiyonuna dönüşmen için bir fırsat olur. Sağlıkla Kalın J

  • Çiçekleri sulamak / Bakımını yapmak
  • İşlerini evden yürütmek (Home Office)
  • Belgesel, Film, Dizi izlemek
  • Tezini yazmaya başlamak
  • Yeni bir dil öğrenmek
  • Günlük tutmak / Bir şeyler yazmak
  • Pilates / Yoga yapmak

EMİNE YAVUZ 

BİZİ TAKİP EDİN

Kişisel Evrim
Kişisel Evrim
Kişisel Evrim
Kişisel Evrim
Shopping Cart