Zaman Yönetimi

ZAMAN yönetimi eğitim programı

Ön Bilgi

ZAMAN YÖNETİMİ

Zaman, gittiğinde geri getirmesi imkansız olandır. Başarılı bir iş hayatı ve kişisel hayat için zaman yönetimi son derece önemlidir. Zaman Yönetimi Eğitimi sayesinde 24 saati daha verimli kullanarak işlerinizi ve planlarınızı daha verimli bir şekilde uygulamayı öğreneceksiniz.

Zaman yönetimi eğitimi işyerinizde daha etkin ve aktif rol almanızı sağlayarak kariyer yolunda hızlı ilerlemenizi sağlar. Kişisel ve mesleki farkındalık sahibi olacak ve zaman yönetimi zorluklarının üstesinden gelmek için hedef belirleme, önceliklendirme ve zamanlama yönetimlerini – tekniklerini öğreneceksiniz.

Hepimiz çok meşgulüz. İşletmeler daha fazla iş yapmak için eskiye göre daha az personel çalıştırıyor. Bu yeni iş hayatı deadline adı verilen bir kavramı hayatımıza soktu. Son dakika değişiklikleri, hızlı bitirilmesi gereken işler ve cep telefonları bunların üzerine tuz biber oluyor. İş yükümüzü hafifletmek ve zamanı etkin yönetmek istiyorsanız daha etkin ve etkili olmalıyız.

ZamanYönetimi Eğitiminin Amacı

  • Meşgul olmak ve üretken olmak arasındaki farkı,
  • Önceden planlamanın nasıl yapılacağını,
  • Zamanı bölen şeylerle nasıl baş edileceğini,

Öğretmeyi amaçlamaktadır.

Zaman Yönetimi Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

Yoğun iş temposunda çalışan, mesai saatinin kendisine yeterli gelmediğini düşünenler ve bu yoğunluktan dolayı, ruhsal olarak kendini mutsuz, huzursuz hissedenler.Kariyer yolunda neyi yanlış yapıyorum da ilerleyemiyorum sorgulamasında olanlar. Aile ve sosyal hayatına, kendine vakit ayıramayanlar.

Eğitimin Konu Başlıkları

Zamanın Önemi
Zaman Tuzakları
Zaman Kaybettiriciler
Gecikmelere Müdahale
İş Hayatında Zaman Yönetimi

Neler öğreneceksiniz?

Yoğun iş temposunda zamanınızı doğru ve etkin yönetmeyi öğrenmiş olacaksınız. Bu eğitime katılarak iş hayatınızla ilgili neleri doğru, başarılı ve etkin yönetmeniz gerektiğine karar vereceksiniz. Zaman kavramını doğru kullanarak kariyerinize katkıda bulunarak daha hızlı kariyer yolunu tercih etmiş olacaksınız.

Zaman yönetimi sonunda kendinizde farkedeceğiniz başlıca özellikler;

  • Daha üretken ama daha az yoğun,
  • Daha organize,
  • Detayda boğulmayan,
  • Daha motive


EĞİTMEN

Emre MERTSÖZ

İnsan Kaynakları Profesyoneli
emre.mertsoz@mertsoz.com

Shopping Cart